PL EN RU

Login
via panel

Co jest grane?

Kalendarium wydarzeń,
które przygotowaliśmy dla Was

Wystawa malarstwa Jadwigi Marii Jarosiewicz w Mateczniku Mazowsze 02/10/2012

Urodziła się w Przemyślu. Ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w pracowni prof.Czesława Rzepińskiego, a także Podyplomowe Studium Scenografii pod kierunkiem prof.Andrzeja Kreutza-Majewskiego. Zajmuje się malarstwem i scenografią.

Ma w dorobku ponad 80 realizacji scenograficznych, głównie w teatrach operowych. Wiele projektów przygotowała dla Teatru Wielkiego w Warszawie, m.in. "Halkę" i "Śpiewnik domowy" Stanisława Moniuszki w reżyserii Marii Fołtyn, a ostatnio do baletu "Bajadera" w choreografii Natalii Makarowej.

Wiodącym tematem jej prac jest portret. Miała ponad 30 wystaw indywidualnych. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach w kraju i zagranicą.

Uczestniczyła również w wielu wystawach i aukcjach o charakterze charytatywnym, m.in. "Bliźniemu swemu..." na rzecz Towarzystwa im.św. Brata Alberta czy organizowanych przez Wiesława Ochmana.

Wystawa czynna jest od 2 października do 10 października, od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-18:00.Wernisaż wystawy odbędzie się 7 października o godz. 18:00 podczas uroczystości nadania imienia Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej sali koncertowej Matecznika Mazowsze w Otrębusach.

Zapraszamy!Podziel się:  

Warto zobaczyć. Galeria

zobacz wszystkie zdjęcia

O nas

ECMM

Multimedia

Dołącz do nas

Klub

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni
i Tańca "MAZOWSZE"
im. Tadeusza Sygietyńskiego
w Karolinie

Tel.: +48 22 2088888
Fax: +48 22 2088800

 

 

Zespół finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego