PL EN RU

Login
via panel

Co jest grane?

Kalendarium wydarzeń,
które przygotowaliśmy dla Was

WACŁAW KOWALSKI - MIESZKANIEC BRWINOWA oraz BOOGIE BOYS 18/11/2016

WACŁAW KOWALSKI - MIESZKANIEC BRWINOWA oraz BOOGIE BOYS

„Film i Muzyka”, czyli wyjątkowy wieczór w wyjątkowym miejscu  - Sali Widowiskowej Zespołu Mazowsze.

W pierwszej części wieczoru pragniemy zaprezentować Państwu film dokumentalny
w  reżyserii Adama Gzyry, ukazujący sylwetkę legendarnego aktora, Mieszkańca Brwinowa, Wacława Kowalskiego.

Dzięki wspomnieniom Mieszkańców powstała niezwykle poruszająca i swojska opowieść o znanym aktorze. Film skupia się na prozaicznych elementach, takich jak rower, za długie nogawki spodni czy czapka, ale zabiera też widzów w daleką podróż do miejsca urodzenia i młodości znanego Brwinowianina. Realizacja powstała z okazji roku Wacława Kowalskiego, obchodzonego w Gminie Brwinów.

 

W drugiej części wieczoru będziemy mieli okazję usłyszeć międzynarodowej sławy zespół ”Boogie Boys”. Od początku istnienia, datowanego na 2002 rok, zespół odwiedził niemal wszystkie kraje europejskie, a także kilka na inny kontynentach. Muzycy mają w swoim dorobku trzy studyjne albumy. Ich koncerty cieszą się ogromną popularnością.

Koncertowali u boku wielu gwiazd (jako suport lub back-up band):

Shakin’Stevens, Ray Manzarek (The Doors), Eric Burdon (The Annimals), Chris Barber, Phill Guy, Studebaker John, James Harman, Rod Piazza i wielu innych.

W lutym 2009 ”Boogie Boys”, jako jedyny zespół spoza USA, został finalistą największego bluesowego konkursu na świecie ”Intrnational Blues Challenge – Memphis, USA”.
Po tym sukcesie przyszły kolejne: w lipcu ukazał się album ”HEY YOU!”
Później trasa koncertowa w Kanadzie, w tym koncerty na największych festiwalach: ”Montreal Jazz Festival”, ”Mont-Tremblant Blues Festival” oraz „Quebec City Music Festival”. W maju 2009 roku zespół gościł w Otrębusach!

W roku 2010 muzycy odbyli trasę koncertową w Californii, i w ankiecie ”Blues Top” zostali wybrani „Zespołem Bluesowym Roku 2009”. Album „Hey You!” został także finalistą ”Best self produced album-International Blues Challenge 2010”.


Lider zespołu Bartek Szopiński, jak również pozostali członkowie grupy, Szymon Szopiński, Michał Cholewiński, zostali wielokrotnie nagrodzeni tytułami: „Pianista Roku”, „Instrumentalista Roku” według Czytelników magazynu „Twój Blues”. W roku 2011 reprezentowali Polskę na ”1st European Blues Challenge” w Berlinie, gdzie znaleźli się
w gronie laureatów „TOP3”.

W roku 2012 zostali po raz kolejny uhonorowani tytułem „Zespół Roku” w ankiecie ”Blues Top 2011”. W 2014 odbyli trasę koncertową po Australii, Nowej Zelandii i wyspach Pacyfiku.


Darmowe wejściówki na film i koncert do odbioru w siedzibie zespołu "Mazowsze" (tel. 22 20 88 200).

 

11 grudnia, godz. 17:00

Sala Widowiskowa Zespołu Mazowsze

ul. Świerkowa 2, Otrębusy

 

ZAPRASZAMY I ŻYCZYMY DOBREJ ZABAWY!

 

 Podziel się:  

Warto zobaczyć. Galeria

zobacz wszystkie zdjęcia

O nas

ECMM

Multimedia

Dołącz do nas

Klub

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni
i Tańca "MAZOWSZE"
im. Tadeusza Sygietyńskiego
w Karolinie

Tel.: +48 22 2088888
Fax: +48 22 2088800

 

 

Zespół finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego