PL EN RU

Login
via panel

Co jest grane?

Kalendarium wydarzeń,
które przygotowaliśmy dla Was

Moda inspirowana folklorem 20/10/2010

Moda inspirowana folklorem

Pierwszy Folkowy Pokaz Mody w Karolinie zgromadził uczestników i sympatyków warsztatów Roztańczeni z Mazowszem w dniu 18 października  br.  w dolnym foyer Matecznika Mazowsze.

W kolorowym, żywiołowym, inspirowanym strojem i tradycją ludową pokazie udział wzięły dzieci i młodzież, nasi mali i trochę więksi  wychowankowie  z najmłodszych grup tańca klasycznego, prowadzonych przez Agnieszkę Rogowską i Wiolę Milczuk oraz z grupy starszej tańca współczesnego przygotowanej przez Anię Paś.

Wszystkie kolekcje  charakteryzowała duża swoboda i dowolne zestawienia różnych detali polskich (i nie tylko polskich) strojów ludowych, urozmaicały ciekawe rekwizyty.

Do powstania tych kolekcji przyczyniły się: zarówno panie instruktorki  jak i same dzieci, a także rodzice, a w szczególności mamy, którym serdecznie dziękujemy za twórczą pomoc.

Każda grupa pracowała nad pokazem, przy innej muzyce i dzięki temu zobaczyliśmy zupełnie odmienne style prezentacji strojów.

Panowie z naszej ekipy technicznej, podjęli się przygotowania kulis, „wybiegu", nagłośnienia i oświetlenia. Połączenie scenografii w ciepłych barwach jesieni roztaczanymi przez kolorowe liście i pękate dynie, ze światłem, żywiołową muzyką, młodością i świeżością modelek i modeli, dało w efekcie wspaniały klimat pokazu.

Pomysłodawczynią i organizatorką Folkowego Pokazu Mody była Aleksandra Liwińska.

Ideą pokazu było uwidocznienie piękna, plastyczności i uniwersalności strojów ludowych oraz zachęcenie do ich wykorzystania w naszym codziennym ubiorze.Podziel się:  

Warto zobaczyć. Galeria

zobacz wszystkie zdjęcia

O nas

ECMM

Multimedia

Dołącz do nas

Klub

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni
i Tańca "MAZOWSZE"
im. Tadeusza Sygietyńskiego
w Karolinie

Tel.: +48 22 2088888
Fax: +48 22 2088800

 

 

Zespół finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego