PL EN RU

Login
via panel

Co jest grane?

Kalendarium wydarzeń,
które przygotowaliśmy dla Was

Księga gości

26/12/2014

Tomasz z Poznania

Dziękuję za wspaniały występ w TVP Kultura. Kolędy i świeta bez Mazowsza nie istnieją tak samo jak bez Poznańskich Słowików z mojego rodzinnego Poznania. Kupiłem właśnie Wasze nowe kolędy. Pozdrawiam czekam na Wasz koncert w Poznaniu najlepiej koncert kolęd.

E-mail: tomek1616@buziaczek.pl

30/08/2013

dzuma 84

Po tegorocznym Przystanku Woodstock chciałbym oświadczyć że kocham wszystkie dziewczyny z Mazowsza. Byliście SUPER!!!

E-mail: dzuma84@o2.pl

17/12/2011

Tadeusz Kozak

Mojemu wyjątkowemu, niepowtarzalnemu, jedynemu, najpiękniejszemu i przeuroczemu Mazowszu, z okazji Świąt Bożego Narodzenia, składam Najserdeczniejsze Życzenia Wszystkiego Najlepszego. Zachwycajcie, roztkliwiajcie i rozzbrajajcie swoimi pieśniami i kolędami, swoim wyjątkowym, nostalgicznym, zadumanym, miękkim i ciepłym brzmieniem, najtwardsze serca w tych rozpędzonych, egoistycznych, pazernych i płytkich czasach. Bądźcie światełkiem rozjaśniającym nasze życia i ostoją coraz częściej wykpiwanej tradycji. O ile uboższe i smutniejsze byłoby moje życie gdybym nie poznał Kukułeczki, Cyraneczki, Przepióreczki, nie zobaczył Waszego krakowiaka, oberka i poloneza. Wszystkim Artystom Zespołu życzę Wigilii pełnej ciepła, miłości, życzliwości, uśmiechu i worka prezentów pod choinką, przywiezionych potajemnie przez wesołe renifery. W życiu zawodowym życzę Wam niezmiennej satysfakcji, radości, spełnienia w tym co robicie i oczywiście godziwego wynagrodzenia. Dawajcie nam widzom radość, uwodźcie i przenoście swoimi zaczarowanymi piosenkami do innej, lepszej krainy gdzie zwycięża dobro! Gdyby to odemnie zależało to każde dziecko w szkole wiedziałoby czym jest Mazowsze i poznawałoby różnobarwność, bogactwo i piękno naszego folkloru. Obecnie, w czasach coraz bardziej przepełnionych zarozumiałością, grubiaństwem i skandalami, jesteście chyba jeszcze bardziej potrzebni niż kiedyś. Ja widz, Wasz sympatyk, potrzebuję Was napewno. Muszę od czasu do czasu zobaczyć wirujące, uśmiechnięte Łowiczanki, usłyszeć "w zielonym gaju...", "wyszłabym za dziada", poczuć dostojnego Poloneza i zakręconego oberka. Dla mnie to jest bardzo ważna część Polski i to musimy przekazać następnym pokoleniom. Zostawiajcie swoje serca na scenie a my widzowie zostawimy swoje na widowni. Żyjcie sto lat i dłużej! Wiwat Mazowsze!

E-mail: tadik_k@op.pl

21/05/2011

Eduardo Viera

Jak bylem bardzo mlody w Hawana, Mazowsze bylo pierwsze raz na Kubie i zmienial moje zyc. Janek Leda i Witold Zapala nauczyli mnie Polski jezyk. Nigdy nie bede zapomnicz wam. Mam klopoty zeby pisac dobrze ale jeszcze mowy po Polsku. Dzienki wam! Nie dlugo bedzie pierwszy raz w Polsce i bedzie prosto do was, bo za 49 lat czekam do dnia kiedy bede z wamy ze spotkac jeszcze raz. Edward waz kolega z Hawana

E-mail: eduvialoma@hotmail.es

22/03/2011

Halina Czechowicz

Po raz kolejny z ogromną radością zobaczyłam koncert Zespołu Mazowsze.Poziom artystyczny nadal jest na wysokim poziomie,uroda i technika taneczna wykonawców od lat jest niezmienna- znakomita.Układy choreograficzne są bardzo dynamiczne,dostosowane do charakteru regionów Polski.Podobały mi się "kusoki świętokrzyskie", oberek opoczyński, suita krakowska, obrazek taneczny regionu lubuskiego za koloryt i dożynkowy klimat.Brakowało mi pieśni "Ej przeleciał ptaszek" i "Furman".Publiczność kielecka była zachwycona występem,na stojąco i owacyjnie pożegnała znakomitych artystów.Na pewno z przyjemnością jeszcze wiele razy przyjdę Was zobaczyć! Była tancerka Zespołu Pieśni i Tańca "Kielce"

strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |   ...   | 103

Dodaj komentarz
Powiązane artykuły

KARCZMA

Ważnym obiektem Centrum Folklorystycznego Matecznik Mazowsze będzie Karczma Staropolska, która pomieścić będzie mogła 80 osób: w sali na przyziemiu z wyjściem na taras 50 miejsc i w sali na poddaszu 30 miejsc.

czytaj więcej

HOTEL

W sąsiadującym z Karczmą Zajeździe - bazie noclegowej o trzygwiazdkowym standardzie - do dyspozycji Gości zostaną oddane 3 apartamenty, 12 pokoi jednoosobowych oraz 40 pokoi dwuosobowych.

czytaj więcej

Warto zobaczyć. Galeria

zobacz wszystkie zdjęcia

O nas

ECMM

Multimedia

Dołącz do nas

Klub

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni
i Tańca "MAZOWSZE"
im. Tadeusza Sygietyńskiego
w Karolinie

Tel.: +48 22 2088888
Fax: +48 22 2088800

 

 

Zespół finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego