Koncert "MAZOWSZE NIEPODLEGŁEJ - 70 lat Mazowsza" w ERGO ARENIE

 „Mazowsze” w roku podwójnego jubileuszu 70-lecia powstania Zespołu i w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowało wiele wyjątkowych projektów artystycznych. Jednym z nich był koncert 3 czerwca w Ergo Arenie, zlokalizowanej na granicy Gdańska i Sopotu. Jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów widowiskowych w Polsce, w którym odbywają się ważne wydarzenia kulturalne i sportowe. Swoje koncerty mają w nim największe gwiazdy muzyczne. Tym razem to „Mazowsze” miało zaszczyt wystąpić przed pięcio tysięczną publicznością z koncertem „MAZOWSZE NIEPODLEGŁEJ - 70 lat Mazowsza”. Na widowni można było zobaczyć wielopokoleniowe rodziny - najstarsi przyszli pokazać najmłodszym, czym jest „Mazowsze”. Zespół zaprezentował widzom to, co najpiękniejsze, najbarwniejsze w polskim folklorze przy dźwiękach orkiestry symfonicznej.
W programie nie mogło zabraknąć pieśni ludowych, z których "Mazowsze" słynie, jak również pieśni patriotycznych, które pojawiły się na najnowszej płycie. Jak podkreślił Dyrektor Jacek Boniecki „ta płyta jeszcze bardziej akcentuje tak ważny dla nas rok 2018”.  Ale „Mazowsze” to nie tylko wspaniała muzyka, to także taniec. Balet zaprezentował publiczności trudne choreografie oparte na tańcach narodowych i regionalnych (m. in. z Kaszub), z elementami baletu klasycznego oraz akrobatyki.

Każdy z koncertów to także wyjątkowe i często zaskakujące spotkania z naszą publicznością - tym razem na koncercie pojawiła się Pani, która zaczęła pracę w „Mazowszu” w 1948 r., czyli prawie 70 lat temu. Dyrektor Jacek Boniecki poprosił byłą Mazowszankę o podzielenie się z zespołem i publicznością swoimi wspomnieniami z tamtego okresu.

Na koniec, żegnając się z widownią, dyrektor, jak ma to w zwyczaju, przedstawił słuchaczom tych członków Zespołu, którzy pochodzą z regionu, w którym odbywa się koncert. Z Pomorza wywodzi się wielu artystów „Mazowsza”, w tym również dyrygent Jacek Boniecki.

fot. Jan Drzewiecki

Więcej

do góry