Opcje serwisu
Odwiedź nas także na:
3 maja 2018 r. soliści, chór i orkiestra „Mazowsza" wystąpią w Kościele pw. Świętego Ducha w Wilnie. W programie Msza Koronacyjna Wolfganga Amadeusza Mozarta, Trzecia Litania Ostrobramska S. Moniuszki oraz koncert pieśni sakralnych.
4 maja 2018 r. o godz. 18.30 w Pramogų Arena w Wilnie zespół „Mazowsze” wystąpi z koncertem „Kalejdoskop Barw Polski”.
Bilety do nabycia w cenie 10, 15, 20 EUR na stronie www.bilietai.lt oraz w Domu Kultury Polskiej w Wilnie (pokój 203)
Partnerem koncertu jest Dom Kultury Polskiej w Wilnie.
KALEJDOSKOP BARW POLSKI
Barwy zmieniające się jak w kalejdoskopie, muzyka budząca niezapomniane wrażenia, taniec i śpiew, śpiew i taniec. W programie koncertu zobaczyć będzie można najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu (dzieła Elwiry Kamińskiej, Eugeniusza Paplińskiego, lecz przede wszystkim Witolda Zapały), usłyszeć najbardziej popularne piosenki oraz podziwiać przepiękne stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski.
W wirze kolorów pojawią się więc tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne (wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami). Koncert będzie też artystycznym podsumowaniem trasy koncertowej zespołu po Francji.
„Jeśli takie jest oblicze Polski, to niech żyje Polska!”
„Gazette de Lausanne" – Szwajcaria